tuzlamanset @ gmail.com

Her fırsatta Tuzla’nın gelişmesine engel olan, Tuzla’ya sonradan taşınan insanları sürekli aşağılayan bir zihniyet var Tuzla’da. Bu zihniyet, Tuzla’nın bugüne kadar görmediği hizmeti görmesinden, rahatsız olsa gerek.

Dr. Şadi Yazıcı’nın göreve gelmesiyle birlikte adeta çağ atlayan Tuzla ve siz kimlerden bahsettiğimi az çok tahmin ediyorsunuzdur. Evet; kendilerini Tuzla’nın sahibi olarak gören bir zihniyet.  Bu güne kadar yazmamak için kendimi zor tuttum fakat; bu malum zihniyet, sanırım Tuzla’nın gelişmesinden rahatsız.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Tuzla’ya çağ atlatacak projelere imza atacağım” dediği zaman sadece gülen bu zihniyet, projeler bir bir tamamlanınca rahatsız olmaya başladılar. Tuzla’nın daha fazla gelişmemesi için elinden geleni yapan bu malum zihniyet, elinden gelen her türlü olumsuzluğu yapmayı da kendilerine mübah gördüler. Gerek imza kampanyaları yaparak, gerekse gelişen Tuzla’yı hazmedemeyerek projelere karşı çıkmayı kendilerine mübah gördüler.

Tamam Tuzla Sahilimiz, Tuzla’mızın en güzel yeri ve Tuzla’da yaşayan herkesin burada hakkı var. Lakin; Tuzla Marina ile Tuzla sahilinin adeta ölü bölgesi olan; ayyaşların mekanı olan, geceleri hiç kimsenin giremeyeceği bir bölgesini geliştiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla sahilimizin bir başka noktasını; yine her gece ayyaşların mekanı olan, sahilde yürüyen ailelerin korkarak geçtiği, alkol içince erkeklik duyguları kabaran, alkolü içip kafayı bulunca yanındaki arkadaşlarına bile ana avrat küfreden ve hemen her gece bir kavganın yaşandığı bir bölgeye de bir örneği Dubai’de olan Işık, Ses ve Su Oyunları gösterisi yapılacak olan bir projeyi Tuzlalılarla buluşturmak için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile çalışmaları yapıyor. Ama malum zihniyet buna da karşı. Eeee malum zihniyet meselesi.

Tuzla Belediye Meclisi’nde daha önce AK Partili ve CHP’li Meclis Üyeleri’nin ortak kararı ile onaylanan bu bence harika projeye malum zihniyet her zaman ki gibi “ Karşıyız” diyorlar. Bu noktada Tuzla’da sadece belli bir kesim üzerinde çalışmalar yaparak İMZA KAMPANYASI başlattılar. Tuzla’ya 40 Milyon TL’lik yatırım anlamına gelen bu proje, daha önce köy statüsünde olan Tuzla’ya bir çok yerli ve yabancı Turist gelmesi anlamına geliyor. Ama malum zihniyet Tuzla sadece kendilerininmiş gibi hareket ederek, “ Tuzla Sahili’me Dokunma” adı altında imza kampanyası başlattı.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; bu malum zihniyete mensup kişilerden bazıları bir Pazar günü, Tuzla sahilin en yoğun  olduğu, Tuzla’da yaşayan halkımızın restorantlarda ve cafelerde sabah kahvaltısı yaptıkları saatte, üstünde “ Sahilime Dokunma” tişörtü giymiş, elinde “ BECK’S” marka bir bira ile düşünün sabahın o saatinde sözüm ona “ Sahilime Dokunma” kampanyasına destek olmak için gayet normalmiş gibi bira içerek sahilde geziniyordu.

Hepimizin çocuğu ailesi var. Biz bugün ülkemizde uyuşturucu yaşının ilkokul seviyelerine indiğinden dert yanarken, bu zihniyetteki insanların ellerinde bira şişeleri ile gezmesini nasıl değerlendirebiliriz.

Malum zihniyet lütfen bunu açıklasın.